تعطیلی دوساله سرویس‌های مدارس در اصفهان

   

تعطیلی دوساله سرویس‌های مدارس در اصفهان

 مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان گفت: طی دو سال گذشته و در دوران کرونا فعالیت سرویس‌های مدارس تعطیل‌شده، اگرچه شاید به‌صورت استثنا برخی والدین اقدام به سرویس گیری شخصی آن‌هم به‌صورت بسیار محدود کنند، اما به‌طورکلی در این مدت سرویس‌دهی نداشته‌ایم.

هادی منوچهری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پیش از شروع همه‌گیری کرونا حدود ۷۴ هزار دانش‌آموز در شهر اصفهان از سرویس مدرسه استفاده می‌کردند، اظهار کرد: بیش از ۵۰ شرکت حمل‌ونقل دانش‌آموزی با بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ راننده، این ۷۴ هزار دانش‌آموز را جابجا می‌کردند.

وی بابیان اینکه با شیوع ویروس کرونا نزدیک به دو سال است فعالیت سرویس‌های مدارس تعطیل‌شده، گفت: کارگروهی به نام کارگروه ماده ۱۸ متشکل از نمایندگانی از فرمانداری، شهرداری، سازمان تاکسیرانی و آموزش‌وپرورش اصفهان مسئولیت مصوبات و نظارت بر مصوبات مرتبط با نوع فعالیت سرویس‌های مدارس را به عهده‌ دارند و سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان نیز مسئولیت اجرایی حمل‌ و نقل دانش‌آموزی را به عهده دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان افزود: طی دو سال گذشته و در دوران کرونا فعالیت سرویس‌های مدارس تعطیل‌شده، اگرچه شاید به‌صورت استثنا برخی از والدین اقدام به سرویس گیری شخصی آن‌هم به‌صورت بسیار محدود کنند، اما به‌طورکلی در این مدت سرویس‌دهی نداشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: منتظریم به‌محض اعلام ستاد کرونا و آموزش‌وپرورش، با مجوز کارگروه ماده ۱۸ فعالیت سرویس‌های مدارس از سر گرفته شود.

هادی منوچهری از آمادگی سازمان تاکسیرانی و آموزش‌وپرورش برای آغاز به کار سرویس‌های مدارس با وجود مشکلات متعدد خبر داد و گفت: در مرحله اول بیش از سه هزار خودرو در اصفهان آمادگی سرویس‌دهی به مدارس را دارند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش و ستاد کرونا حضور دانش‌آموزان در مدارس را به‌صورت حداقلی برنامه‌ریزی کرده اند، تصریح کرد: درصورتی‌که اعلام شود دانش‌آموزان باید به‌صورت حضوری و حداقلی سر کلاس‌های درس حاضر شوند، سرویس‌دهی نیز به همین شکل انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان در مورد تعرفه سرویس‌های مدارس نیز گفت: هرسال با مصوبه کارگروه ماده ۱۸، پیشنهاد و لایحه نرخ کرایه سرویس‌های مدارس به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود و بعد از تصویب شورا اجرا می‌شود. امسال نرخ کرایه سرویس‌های مدارس در اصفهان نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نحوه محاسبه و هزینه‌ای که خانواده‌ها باید برای سرویس مدارس دانش‌آموزان پرداخت کنند در قراردادی که بین والدین و شرکت‌های حمل‌ونقل دانش‌آموزی منعقد می‌شود به‌صورت شفاف و با جزئیات کامل در اختیار والدین قرار می‌گیرد. همچنین والدین با مراجعه به سایت سازمان تاکسیرانی می‌توانند در بخش مربوط به محاسبه نرخ سرویس مدارس، بر اساس کیلومتر، موقعیت جغرافیایی و موقعیت مکانی میزان دقیق هزینه حمل‌ونقل را محاسبه کنند، ضمن اینکه نظارت لازم از سوی سازمان تاکسیرانی و آموزش‌وپرورش بر روی دریافتی‌های شرکت‌های حمل‌ونقل از خانواده‌ها در طول سال وجود دارد.

منوچهری بابیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی برای شروع آموزش حضوری در مدارس حتماً رانندگانی برای سرویس‌های مدارس به کار گرفته می‌شوند که واکسینه شده باشند، گفت: تعداد قابل‌توجهی از رانندگان ما در حوزه سرویس مدارس در این مدت واکسینه شده‌اند، همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مثل استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی با بازگشایی مدارس مدنظر قرار خواهد گرفت.

 کد محتوا 41390